Salon firmowy Ronkowski

Okiennice wewnętrzne

Shuttersy (okiennice wewnętrzne) powstały niegdyś w starożytnej Grecji do regulowania ilości światła słonecznego wpadającego do wnętrza. Dzisiaj nadal wpisują się w obraz ulicy. I to nie bez powodu. Shuttersy są nie tylko praktyczne, lecz także tworzą szczególną atmosferę.

Okiennice wewnętrzne "shuttersy" są wykonane z drewna lipowego, a lamele można obracać. Ilość wpadającego światła ustalają Państwo sami. W ten sam sposób decydują Państwo, jak bardzo chcą ochronić swoją prywatność. Klasyczne, barokowe, nowoczesne, w dworkowym stylu… okiennice Jasno pasują do każdego wystroju wnętrz. Dzięki wyborowi różnorodnych kolorów, szerokości lamel i sposobów ich poruszania sami zdecydują Państwo o aranżacji wnętrza i jego wystroju. Shuttersy są nastrojowe, funkcjonalne i łatwe w pielęgnacji.

Dlaczego Jasno?

Okiennice wewnętrzne charakteryzują się ukrytymi zawiasami. Dzięki czemu przy zamkniętych okiennicach są one niewidoczne, a panele doskonale do siebie przylegają. Jednocześnie zapewniają one stonowany i oszczędny w formie wygląd.

Na wysoką jakość oraz estetykę produktów składa się również wycinanie promieniste lameli. Taka metoda piłowania umożliwia uzyskanie pięknej struktury drewna i jednocześnie ogranicza do minimum wyginanie się i odkształcanie lameli. Poza tym dzięki tej metodzie otrzymuje się piękne, proste lamele o jednakowej długości, a praca drewna jest nieznaczna.

Okiennice wewnętrzne Jasno shutters są wielokrotnie lakierowane lakierem odpornym na wilgoć i promienie UV. Dzięki temu nadają się one do instalowania w łazienkach i nie odbarwiają się.

Solidność konstrukcji oraz minimalne ryzyko odkształcenia się drewna zapewnia słupek techniczny paneli okiennic, który jest sklejany przy wykorzystaniu połączenia czopowego.

Wszystkie te elementy sprawiają, że decydują się na okiennice Jasno wybierają Państwo produkt wysokiej jakości, charakteryzujący się estetyką, funkcjonalnością i długotrwałością.

Zastosowanie

Okiennice wewnętrzne znakomicie nadają się do prostych okien i drzwi, oraz do okien o specjalnym kształcie. Mogą być dokładnie dopasowane do zamontowanych okien m.in. okrągłych, skośnych czy łukowych. Tak pozostaje widoczny nietypowy kształt okna i równocześnie zapewniona jest optymalna ochrona przed światłem.

Okiennice wewnętrzne można również montować na oknach uchylno – rozwieranych, jak również na oknach dachowych.

Shuttersy doskonale nadają się jako drzwi we wnęce na szafę lub jako element dzielący pomieszczenia.

Kolory

Okiennice wewnętrzne Jasno mają własną kolekcję kolorów z 50 nowoczesnymi kolorami kryjącymi i bejcami. Farby kryjące sięgają od śnieżnobiałej do kremowej i szarej. Zawsze znajdziemy kolor, który będzie odpowiedni do Państwa ramy okiennej, ścian i wystroju. Również czarna farba kryjąca została włączona do asortymentu Jasno. Przy kolorach bejcy mamy do wyboru odcienie drewna takie jak brzoza, dąb, czereśnia, orzech lub teak.

Jasno stosuje odporny na zarysowania, promienie UV i wilgotność półmatowy lakier meblowy. Przez to redukujemy do minimum ryzyko odbarwień.

Shuttersy mogą być piaskowane, zanim zostanie nałożona warstwa lakieru lub bejcy. Ponieważ miękkie części zostają usunięte, struktura drewna zostaje wyraźniej uwydatniona. Przede wszystkim shuttersy bejcowane otrzymują dzięki temu rodzajowi obróbki charakterystyczny wygląd.

Gatunki drewna

Okiennice wewnętrzne są do nabycia w różnorodnych rodzajach drewna. Jaki rodzaj drewna wchodzi dla Państwa w rachubę, zależy od Państwa indywidualnego gustu oraz zamierzonego sposobu wykorzystania shuttersów. Drewno wybierane jest ze szczególną starannością. Jasno nie dostarczamy drewna z odchyleniami koloru czy struktury lub sękami.

Mają Państwo do wyboru:

Okiennice Basswood z drewna lipowego. Basswood to lekki ale trwały rodzaj drewna z ładnymi słojami. Ten rodzaj drewna pozwala się znakomicie opracować. Dlatego shuttersy Basswood są dostępne w wielu kształtach, wymiarach i kolorach.

Okiennice Ecowood z drewna kompozytowego. Są produkowane z prasowanych włókien drzewnych, które odzyskiwane są z odnawialnych upraw drzewnych. Ciężar właściwy jest wyższy niż przy Basswood, jak również odmienny jest proces malowania. Stąd możliwości z Ecowood są minimalnie ograniczone.

Okiennice Western Red Cedar z drewna cedrowego. Western Red Cedar jest lekkim, czerwono-brązowym drewnem cedrowym z jasnymi, równomiernymi włóknami, bez słojów i sęków. Panele shuttersów pokryte są bezbarwnym olejem. Dzięki temu pozostaje widoczny piękny kolor i struktura drewna. Shuttersy z Western Red Cedar posiadają surowy wygląd i nadają wystrojowi wnętrz osobliwy charakter.

Panele i Lamele

Shuttersy składają się z jednego lub więcej paneli, w których zamontowane są lamele. Mogą Państwo wybierać z czterech szerokości lameli: 47 mm, 63 mm, 89 mm, 114 mm.

To, która szerokość jest najładniejsza zależy od wielkości otworu okiennego i atmosfery, jaką chcą Państwo wykreować w danym pomieszczeniu. Ogólna zasada brzmi: im szerszy panel tym szersze lamele i tym nowocześniejszy wygląd. Szczelinę pomiędzy dwoma panelami można przykryć słupkiem bocznym z falcem. Zapewnia to większe przyciemnienie i poczucie prywatności.

Szerokość paneli okiennic jest różna i można ją łatwo dopasować do wielkości Państwa otworu okiennego. W przypadku wysokich okien jest możliwe, a nawet konieczne zamontowanie poprzeczki. Zapewni to dodatkową stabilność shuttersów. Lamele znajdujące się pod i nad środkową poprzeczką regulowane są niezależnie. Dzięki temu mogą Państwo jeszcze lepiej regulować ilość wpadającego światła i prywatność wnętrza.

Lamelami można sterować na trzy sposoby za pomocą:

Listwy regulacyjnej, umieszczonej z przodu. Przy jej pomocy mogą Państwo ustawiać lamele w żądanej pozycji. Taka listwa akcentuje nostalgiczny charakter okiennicy.

Mechanizmu Clearview. Mechanizm obsługujący jest w tym przypadku ukryty z tyłu lameli. Obsługa odbywa się tu poprzez obracanie jednej z lameli. Dzięki rozwiązaniu Clearview tradycyjne shuttersy nabierają nowoczesnego charakteru.

Regulacji elektrycznej. Istnieje również możliwość ustawiania lameli elektrycznie, przy pomocy pilota. Rozwiązanie to jest stosowane w przypadku np. okiennic trudno dostępnych albo po prostu dla większego komfortu.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.jasno.com

Galeria realizacji